Hayatta Daha Başarılı, Üretken ve Yaratıcı Olmanızı Sağlayacak 15 Kilit Tavsiye

  • Sumo

freelancing

Herkesin bir şekilde çalışmak zorunda olduğu dünyada, iş dünyasının önde gelen uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda oluşturulmuş birbirinden önemli tavsiyeler sizlerle.

1. Yapılacaklar listeniz olsun.

Ne yapılacak, ne yapıldı, sırada ne var? Basit bir liste her zaman hayat kurtarı

2. “Hayır” demeyi öğrenin.

İnsanlara, isteklere, tekliflere, önemsiz ihtimallere, belirsiz yollara hayır demesini bilin. Böylece yalnızca işinize odaklanmış olursunuz ve vaktiniz boşa harcanmaz.

3. Şüpheye mahal vermeyin.

Bir işin geleceğinden şüphe duyuyorsanız bile yarım bırakmayın, devam edin. Zaman nasıl olsa geçecek ama üretkenliğiniz baki kalacaktır.

4. 2 saatte bir ara verin.

En yoğun zamanlarınızda bile hiç ara vermeden çalışmak doğru değildir. 2 saatte bir verilecek bir ara sizi çok daha üretken kılacaktır.

5. Günlük rutin belirleyin.

Bir günde yapacağınız çalışmanın miktarı belli olsun. Düzenli çalışmak yığılmaları önceleyecek ve hayatınızı daha üst seviyeye çıkaracaktır.

6. Uykunuzun kıymeti olsun

Ne olursa olsun düzenli uyumaya çalışın. Uykusuzluk, çalışırken karşılaşacağınız en büyük engeldir.

7. Yürüyün.

Sürekli oturmanın panzehiri çıkıp hava almak değil, yürümektir. Yürüyün. Ofiste, okulda, evde, sokakta fark etmez.

Ufak yürüyüşlere çıkın.

8. Her işi kendi başınıza yapmaya çalışmayın.

İyi olduğunuz konulara yoğunlaşın, kalan konularda ise başkalarından yardım alın.

9. Sosyal medya hesaplarınızı ve e-mail’lerinizi yarım saatte bir kontrol edin.

Bunu sürekli yapmak bir noktadan sonra en büyük kaytarma aracı oluyor. Konsantrasyonunuzun bozulması da işin bir başka boyutu. O yüzden en iyisi ‘yarım saatte bir’ kuralı.

10. Odaklanın.

Tek seferde birden fazla işi yapmaya çalışmayın. Gerekirse sırayla yapın.

11. Önce kolay olanı halledin.

“Ya şu önemli iş elimden bir çıksın da gerisini hallederim” demeyin. Önce kolay olanları aradan çıkarıp, zor olana en son odaklanmak daha iyidir. Önce zor olan işi yapmak bütün enerjinizi tüketecek, sonraki işler basit olsa bile çalışmak istememenizi sağlayacaktır.

12. Sağlıklı şeyler yiyin.

Bu madde çok klişe gibi gelse de o kadar önemli ki! Herkes çalışırken bir şeyler atıştırmak ister. Sizin atıştırmalıklarınız da sağlıklı şeyler olsun.

13. Hazır olmadan başlayın.

Çalışmaya başlamak için hazır olmayı beklerseniz, asla çalışmaya başlayamazsınız. O yüzden ne durumda olursanız olun çalışmaya koyulun. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

14. Su içmeyi unutmayın.

Çalışırken susuzluğunuzun farkında olmayabilirsiniz ama su daima kaybedilir. Bu durum da (dehidrasyon) yorgun düşmenize sebep olacaktır.

Su için.

15. Teknolojiyi lehinize kullanın.

Teknoloji doğru ellerde hayatınızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırma gücüne sahiptir. Siz de teknolojiyi safi zevk ve vakit geçirme amaçlı değil, işinize yarayacak biçimde kullanın. Hayatınızı kendi ellerinizle kolaylaştırın!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet max maillots max maillot