Mortal Kombat X Test Aşamasına Geçti

  • Sumo

maxresdefault

Mortal Kombat X’in yapım süreci hakkında açıklamalarda bulunan NetherRealm Studios, oyunun 300 kişilik bir ekip tarafından test edilmekte olduğunu söyledi.

Oyun dünyasının en sevilen dövüş oyunları arasında yer alan ve aterilerde başladığı renkli yolculuğunu yıllar boyu sürdürerek oyun dünyasının farklı jenerasyonlarında iz bırakmayı başaran Mortal Kombat serisi, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Mortal Kombat X’le yeni nesil konsollara taşınmaya hazırlanıyor. İlk olarak geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 2014 kapsamında gösterilen ve yeni nesil konsolların sunduğu imkanlardan faydalanarak elde ettiği üst düzey görselliğiyle oldukça beğenilen Mortal Kombat X için meraklı bekleyiş devam ederken, oyunun yapım aşaması hakkında yeni detaylar oyunseverlerle paylaşıldı.

Mortal Kombat serisinin yapımından sorumlu olan NetherRealm Studios‘un yapımcıları arasında yer alan Shaun Himmerick, yeni Mortal Kombat oyununun yapım aşaması hakkında konuştu ve yeni nesil konsolların seriye neler kattığını açıkladı. Xbox One ve PlayStation 4’ün kendilerine sunduğu imkanlar sayesinde oyunda işlevsellik elde etmenin oldukça kolay olduğunu belirten Himmerick, öte yandan yeni nesile yakışır bir görsel kalite ve karakter tasarımları elde etmenin oldukça zorlu bir süreç olduğunu söyledi.

Oyunun sorunsuz şekilde kullanıcılara sunulması için test sürecinin devam ettiğini belirten NetherRealm Studios yöneticisi, aralarında profesyonel oyuncuların da bulunduğu 300 kişilik bir ekibin oyunu test etmeye başladığını söyledi. PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One’a yönelik olarak hazırlanan Mortal Kombat X, 14 Nisan 2015’te satışa sunulacak.

(Donanım Günlüğü)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*